021-77349651

تعمير یو پی اس در تعمیرگاه و محل مشتری

با توجه به پایدار نبودن انرژی برق به خصوص برق شهری امروزه یو پی اس به یکی از مهمترین ابزار زندگی مدرن در عصر تکنولوژی تبدیل شده است. در نتیجه با توجه به کاربرد گسترده‌‌ای که یو پی اس در زندگی روزمره انسان دارد، لازم است در صورت بروز مشکل و خرابی یو پی اس در سریعترین زمان ممکن تعمیر یو پی اس انجام شود. شرکت تکام به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه تولید و تعمير UPS در ایران و با توجه به اهمیت تعمیر یو پی اس ، در این مطلب به معرفی خدمات تعمیر یو پی اس در تعمیرگاه و محل مشتری ‌‌ می‌پردازد.

یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه

دستگاه یو پی اس (Uninterruptible power supply) به عنوان منبع برق بدون وقفه شناخته‌‌ می‌شود. همانطور که از نام آن پیداست یک منبع جایگزین برق برای سیستم‌‌‌های الکترونیکی است. که مانع از خاموشی در زمان قطع جریان برق شهری یا منبع انرژی مجموعه‌‌ می‌شود. استفاده از یو پی اس دلایل مختلفی‌‌ می‌تواند داشته باشد اما به طور کل هدف یک یو پی اس تامین برق اضطراری (معمولاً توسط یک باتری سربی یا اسیدی) برای زمانی است که احساس کند منبع تغذیه اصلی از کار افتاده است.‌‌‌ یوپی‌اس‌‌‌ها با سیستم‌‌‌های برق اضطراری یا ژنراتورهای آماده به کار متفاوت هستند زیرا با استفاده از باتری بلافاصله در برابر قطع برق‌‌‌ از سیستم‌‌‌ها و دستگاه‌‌‌ها محافظت‌‌ می‌کنند. به بیان ساده منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) دستگاهی است که به رایانه و سایر تجهیزات الکترونیک اجازه‌‌ می‌دهد در صورت قطع برق ورودی حداقل برای مدت کوتاهی کار کنند و بتوانند اطلاعات را ذخیره نمایند یا تا زمانی که برق شهری دوباره جریان یابد. این دستگاه با کمک ذخیره انرژی خود در باتری یوپی اس تجهیزات را روشن نگه دارد. هر چه انرژی ذخیره شده بیشتر باشد، مدت بیشتری را‌‌ می‌تواند حفظ کند و مدت زمان بیشتری فعالیت‌‌ می‌کند.

لزوم تعمیر سریع دستگاه یو پی اس

یو پی اس به عنوان یک پشتیبان برای آنلاین بودن همیشه مجموعه شما شناخته‌‌ میشود که باید همیشه روشن باشد. این تجهیزات به دلیل تغذیه متناوب با جریان برق ممکن است در اثر نوسانات برق یا قطعی آن دچار اختلالاتی شوند که نه تنها آسیب سخت افزاری به لوازم الکترونیکی وارد کند بلکه‌‌ می‌تواند آسیب‌‌‌های نرم افزاری و اطلاعاتی نیز وارد نماید در نتیجه لازم است از بروز آن پیشگیری شود یا در صورت بروز هر گونه اشکالی سریع در صدد رفع آن اقدام گردد. گاهی بروز مشکل در دستگاه یو پی اس‌‌ می‌تواند منجر به از دست رفتن اطلاعات شما یا آسیب رسیدن به تجهیزاتتان گردد پس هر زمانی که دستگاه یو پی اس مجموعه شما با اختلالی مواجه گردید بهتر است سریعا اقدام به تعمیر آن شود و لازم است بدانید که این کار نیاز به تجربه و تخصص حرفه‌‌ای دارد. تعمیر UPS

تعمیر در محل دستگاه

باید بدانید که دستگاه‌‌‌های یو پی اس میتوانند در محل عیب یابی و در صورت امکان در محل تعمیر گردد. در برخی مواقع ابعاد یو پی اس آنقدر بزرگ است که جابه‌جایی آن تقریبا غیرممکن است در نتیجه لازم است در صورت بروز مشکل از تعمیرکاران در محل کمک بگیرید. به طور کل خدمات تعمیر در محل دستگاه یو پی اس یکی از خدماتی است که‌‌ می‌توانید از آن استفاده نمایید و بهترین نتایج را به دست آورید به شرطی که تعمیرکاران مجربی از شرکت‌‌‌های معتبری همچون شرکت تکام برای سرویس دهی و عیب یابی و تعمير UPS خود انتخاب نموده باشید.

خرابی یو پی اس

نشانه‌‌‌هایی در دستگاه یو پی اس وجود دارد که باید جدی گرفته شود. از آنجایی که یو پی اس یک سیستم الکترونیکی است که دائما در معرض بار الکتریکی قرار دارد خراب شدن آن دور از ذهن نیست. توجه داشته باشید که یو پی اس‌‌‌ها دستگاه‌‌‌هایی دارای برد الکترونیکی هستند که بعضی وقت‌‌‌ها دچار مشکل‌‌ می‌شوند. این سیستم‌‌‌ها در صورت کوچکترین ایرادی که برای یکی از قطعات آنها به وجود بیاید یا مشکل حتی به ظاهر جزئی خیلی زود از کار‌‌ می‌افتند و دیگر از‌‌‌ تجهیزات شما پشتیبانی نمی کنند که‌‌ می‌تواند یک ریسک بزرگ برای مجموعه تجهیزات شما باشد. در نتیجه با چک کردن همیشگی یو پی اس از سلامت آن مطمئن شوید. نکته کلیدی برای سلامت مجموعه تجهیزات و اطلاعات شما این است که نشانه‌‌‌های خرابی یو پی اس را بشناسید. بعد از شناسایی خرابی به سرعت در صدد رفع آن بر آیید. در صورت مشاهده خرابی جهت تعمير UPS اقدام نمایید.توجه داشته باشید که خرابی یو پی اس و تعمیر آن همیشه نیاز به متخصص ندارد زیرا برخی از خرابی‌‌‌ها در واقع استفاده نادرست است که باید اصلاح گردد. در ادامه مطلب به چند مورد از نشانه‌‌‌هایی که باید جدی بگیرید اشاره خواهیم کرد.

بوق زدن دستگاه یو پی اس

بوق زدن در دستگاه یو پی اس امری عادی است اما ممکن است نشانه‌‌ای برای خرابی دستگاه باشد در نتیجه لازم است بوق‌‌‌های غیرطبیعی در دستگاه یو پی اس بررسی شود. اغلب این بوق‌‌‌ها به یکی از دلایلی زیر‌‌ می‌باشد.

 • کارکردن یو پی اس با باتری
 • کاهش ذخیره برق باتری یو پی اس
 • اضافه بار بیشتر از ظرفیت یو پی اس
 • افزایش فرکانس ورودی
 • افزایش جریان ورودی

اگر دستگاه شما بوق‌‌‌های ممتد غیر معمولی دارد که نتوانسته اید علت آن را بیابید لازم است که دستگاه شما توسط یک تعمیرکار درمحل بازبینی شود. تا مشکل اصلی مشخص گردد و در صدد رفع آن برآیید. سعی کنید همیشه برای چک کردن دستگاه یو پی اس خود از تعمیرکاران حرفه‌‌ای استفاده نمایید تا بهترین نتیجه را به دست آورید . از تعمیرکاران متفرقه جهت تعمير UPS استفاده نکنید.

خاموش شدن دستگاه یو پی اس

خاموشی دستگاه یو پی اس‌‌ می‌تواند یک امر عادی باشد اما گاهی خاموش شدن ناگهانی و بدون هشدار یو پی اس‌ می‌تواند دلایلی داشته باشد که اگر رفع نگردد به مشکلات بزرگتری بینجامد. نشانه‌‌‌های خرابی دستگاه یو پی اس مشخص است و باید چک شود. یادتان باشد چک کردن دستگاه یو پی اس و مطمئن شدن از سلامت آن هیچ وقت ضرر ندارد. چند دلیل خاموشی ناگهانی دستگاه یو پی اس شامل موارد زیر‌‌ می‌شود:

 • خالی بودن باتری یو پی اس برای زمان طولانی
 • اتصال بیش از حد تجهیزات غیر ضروری
 • خاموش شدن یو پی اس در زمان جدا شدن از منبع
 • فرسودگی و خراب شدن باطری یوپی اس
 • خراب شدن دستگاه یو پی اس

اگر تمامی موارد بالا را چک کرده اید. و نتوانسته اید دلیل خاموشی را پیدا کنید لازم است به سراغ یک تعمیرکار حرفه‌‌ای در این زمینه بروید تا دستگاهتان بررسی شود. این مشکلات‌‌ می‌تواند منجر به خاموش شدن دستگاه شما شود که در صورت عدم رسیدگی به مشکلات بزرگتری خواهد انجامید. به طور کل دلایل خرابی دستگاه یو پی اس‌ می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • اتصالات یو پی اس
 • کلید روشن و خاموش شدن
 • باتری یو پی اس
 • خازن یو پی اس
 • منبع تغذیه (پاور)
 • فن یو پی اس
 • فیلتر یو پی اس

اغلب یو پی اس‌‌‌ها هر سال یکبار به طور کل چکآپ‌‌ می‌شوند حتی اگر مشکلی نداشته باشند. متخصصان این حوزه بر این عقیده اند که برای داشتن راندمان بهتر در دستگاه یو پی اس بهتر است هر  سه ماه یکبار باتری یوپی اس تخلیه و مجدد شارژ شود و در صورت خرابی  تعویض گردد تا دستگاه یو پی اس بهترین عملکرد را داشته باشد.تعمیر یو پی اس

تعمیرات برد الکترونیکی

یو پی اس دستگاهی است که در برابر نوسانات احتمالی برق از دستگاه‌‌‌های شما محافظت‌‌ می‌کند. از آنجایی که کار خود این دستگاه ثابت نگه داشتن جریان برق است در برخی مواقع ممکن است قطع و وصلی‌‌‌های مکرر برق خود سبب آسیب رسیدن به سیستم یو پی اس و مدارهای داخلی آن گردد. گاهی آسیب وارده به حدی زیاد است که ممکن است دستگاه شما رو به طور کامل بسوزاند یا ممکن است آسیب وارد قابل تعمیر باشد . در بسیاری مواقع مشکلات دستگاه یو پی اس با تعویض قطعه حل‌‌ می‌شود. اما تشخیص آن از عهده افراد غیر متخصص خارج است. لازم است که حتما افراد متخصص این تشخیص را دهند و بهترین قطعات ممکن را برای جایگزینی انتخاب نمایند. یکی از این قطعاتی که‌‌‌ با نوسانات برق دچار مشکل میشود برد الکترونیکی یو پی اس است.

برد الکترونیکی یو پی اس چیست؟

برد الکترونیکی یو پی اس یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهند یو پی اس به شمار‌‌ می‌آید. از همین رو نگهداری، نصب و تعمیر آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حتی تلویزیون، کامپیوتر، تبلت و حتی گوشی‌‌‌های هوشمندی که روزانه از انها استفاده‌‌ می‌کنیم از یک برد الکترونیکی استفاده‌‌ می‌کنند. این قطعه به قدری مهم است که اگر‌‌‌ آسیب ببیند کارایی خود را تا تعمیر مجدد از دست‌‌ می‌دهد.برای تعمیر برد تنها کافی است از افراد متخصص کمک بگیرید. یک متخصص با بازدید از یو پی اس شما و توجه به نیاز مجموعه بهترین انتخاب را برایتان خواهد داشت. متخصصان مجرب شرکت تکام جهت تعمير UPS می توانند همراه شما باشند.نکاتی که در راستای تعمیرات برد الکترونیکی ups باید بدانید:

 • عیب یابی یو پی اس باید توسط متخصصان ماهر انجام شود.
 • متخصصان در اولین مرحله مدارهای الکترونیکی را بررسی‌‌ می‌کنند و سپس به سراغ عملکرد IC‌‌ می‌روند.
 • حتماً باید تنظیمات و بررسی بردهای الکترونیک بر اساس استاندارهای متعارف دنبال شود تا دستگاه مثل روز اول شود.
 • اگر‌‌‌ تعمیرات برد یو پی اس شما به خوبی انجام نشود مشکل به وجود آمده و خطر نه تنها سیستم یو پی اس شما را تحت شعاع قرار میدهد بلکه برای دستگاه‌‌‌های متصل به آن نیز با قطع برق احتمالی با مشکلی بزرگ روبرو‌‌ می‌شوند و حتی ممکن است آن‌‌‌ها را نیز بسوزاند.
 • اگر برای تعمير UPS به فرد نامطمئن و بدون تجربه مراجعه کنید، متحمل ضرر و هزینه تعمیرات دوباره خواهید شد.

خدمات تعمیر یو پی اس در محل‌‌‌ با ضمانت صنایع تکام

یکی از مهم ترین مسائل مربوط به تعمیرات UPS ، تهیه کردن قطعات معیوب و جایگزینی آنهاست. با توجه به بازار محصولات خارجی ممکن اس قطعات مورد نیاز برای تعمیر یو پی اس‌‌‌ها به راحتی در برای خرید و‌‌‌ فروش در دسترس نباشند و یا نمونه‌‌‌های تقلبی در اختیار شما بگذارند در نتیجه لازم است این قطعات حتما از منابع مطمئنی همچون صنایع تکام خریداری شوند. یو پی اس ها از اجزای مختلفی ساخته شده اند که اگر به درستی کار نکنند ممکن است برای باتری و منبع تغذیه نیز مشکلاتی را به وجود بیاورند. این امر به خصوص در تامین قطعات مورد نیاز برای تعمیر یو پی اس‌‌‌های خارجی بسیار حائز اهمیت است. صنایع تکام یه عنوان یکی از شرکت‌‌‌های پیشرو در زمینه تولید انواع محصولات الکترونیک همچون یوپی‌اس، شارژر، استابلایزر، اینورتر، رکتیفایر، منابع تغذیه، انواع یو پی اس آنلاین، لاین اینتراکتیو و انواع باتری‌‌‌ شناخته‌‌ می‌شود که در طول سی سال سابقه فعالیت خود توانسته متناسب با نیاز کشور محصولات خود را ارتقا دهد. شما میتوانید برای دریافت خدمات تعمیر یو پی اس و همچنین دریافت مشاوره با متخصصین ما در تکام تماس بگیرید. تا جهت تعمير UPS با شما همراه باشیم.