انرژی را می‌توان به روش‌های مختلف ذخیره کرد. باتری‌های قابل شارژ رایج‌ترین روش ذخیره انرژی هستند. انرژی جنبشی را می‌توان در چرخ فلای ویل های سنگین و چرخان  و یا به عنوان سوخت ذخیره کرد. یو پی اس نیز یکی دیگر از امکانات ذخیره سازی انرژی است. منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) دستگاهی است که به رایانه اجازه می‌دهد در صورت قطع برق ورودی حداقل برای مدت کوتاهی کار کند و تا زمانی که برق شهری جریان دارد،  باتری‌ها را شارژ می‌کند. هر چه انرژی ذخیره شده بیشتر باشد، توان بیشتری را می‌توان حفظ کرد، البته با در نظر گرفتن محدودیت‌های عملی که بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت.

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) چگونه کار می‌کند؟

UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply، به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است. این محصول منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن، تامین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی است، این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف‌کننده قرار  می گیرد و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه، مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف‌کننده می‌شود.این دستگاه، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف‌کننده مانند سرور و کامپیوتری که تحت تاثیر این نوسانات هستند را با استفاده از برق ذخیره شده در باتریUPS، تامین و محافظت می‌کند و در زمان قطعی برق نیز توان مورد نیاز آن‌ها را تامین می‌کند. آنچه مهم است اطمینان از پیکربندی شبکه و برق موجود در مسیر بین داده‌ها، سرور و کامپیوتر‌های موجود در شبکه است.

هنگام نوسانات ناگهانی برق، سیستم UPS باعث جلوگیری از آسیب دیدن سیستم‌های الکترونیکی می‌شود و از آن‌ها در برابر تغییر ولتاژ و قطعی برق محافظت می‌کند. هدف اصلی یک دستگاه یو پی اس تهیه یک منبع بدون وقفه انرژی برای تجهیزاتی است که از آنها محافظت می‌کند.

سیستم UPS باعث جلوگیری از آسیب دیدن سیستم‌های الکترونیکی می‌شود


سیستم UPS

راهنمای کامل خرید یو پی‌ اس


هنگام خرید این محصول، توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید:

 • باتری و مدت‌زمان باتری: باتری ups یک فناوری در حال تکامل هستند، به‌ویژه به دلیل افزایش استفاده از آن‌ها در وسایل نقلیه الکتریکی. باتری‌ها سنگین هستند، بنابراین استحکام ساختاری آنها باید همیشه بررسی شود.
 • مدت‌زمان کارکرد دستگاه: سیستم‌های UPS در هنگام کار، گرما منتشر می‌کنند. بنابراین محدودیتی برای مدت‌زمانی که یک UPS می‌تواند بدون تهویه مطبوع کار کند وجود دارد. محدودیت واقعی به عواملی مانند اندازه اتاق، سایر تجهیزات و بار حرارتی ساختمان بستگی دارد، اما قانون پذیرفته‌شده عمومی 30 دقیقه تا 60 دقیقه است. در برخی مواقع UPS بیش از حد گرم می‌شود و خاموش می‌شود.
 • رشته‌های باتری: رایج‌ترین تجهیز سیستم های برق اضطرای که خراب می‌شود باتری است. بنابراین، بهترین پیکربندی از حداقل دو رشته باتری برای ارائه مدت‌زمان مورد نیاز استفاده می‌کند.
 • نظارت و نگهداری باتری: بسیاری از سیستم‌های UPS جدید از سیستم نظارت بر باتری استفاده می‌کنند.

آخرین نکته‌ای که حین خرید یو پی اس باید مد نظر داشته باشید، مرکزی است که از آن خرید می‌کنید. قابلیت اعتماد، قیمت یو پی اس، خدمات پس از فروش و ... از جمله نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

خرید انواع یو پی اس و اینورتر از تکام

برای خرید انواع یو پی اس کامپیوتر و یو پی اس ، می‌توانید از خدمات مجموعه تکام بهره بگیرید. این شرکت یکی از بهترین تولیدکنندگان در حوزه برق و الکترونیک است که محصولاتی مانند انواع یو پی اس‌ آنلاین و لاین اینتراکتیو، استبلایزر، اینورتر، رکتیفایر، و باتری ارائه می‌دهد. همچنین شما می‌توانید طبق نیاز خود، تمامی این محصولات را به شکل سفارشی‌سازی شده تحویل بگیرید.

محصولات این مجموعه با استانداردها ملی کشور  ایران کاملا تطابق داشته و مقررات عمومی و ایمنی برای تولید دستگاه ها کاملا رعایت می‌شود. از مزیت‌های بزرگی که شرکت تکام را از سایر رقبا متمایز می‌کند، می‌توان به ارائه خدمات پس از فروش اشاره کرد که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. نصب و راه‌اندازی
 2. ارائه‌ی خدمات به محصولات شرکت تکام در دوره‌ی گارانتی و پشتیبانی
 3. ارائه‌ی خدمات به دستگاه‌های بدون پشتیبانی با برندهای مختلف
 4. تعمیرات در محل تعمیرگاه و مشتری
 5. سرویس و نگهداری سالانه و دوره‌ای
 6. تعویض دستگاه‌های خارج از دوره خدمات و قدیمی با مدل‌های جدید
 7. ارائه‌ی راهکارهای سیم‌کشی و سیستم ارتینگ
 8. ارائه ­ی خدمات توسط نمایندگان خدمات‌پس‌ازفروش
 9. آموزش درون‌سازمانی و برون‌سازمانی به مشتریان و نمایندگان


برای خرید استابلایزر، خرید یوپی اس تکام، خرید یوپی اس دبل کانورژن، اطلاع از قیمت ups کامپیوتر و ... همین اکنون با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید.