یو پی اس به منظور تامین مداوم برق به هنگام قطع برق میباشد ، مکان هایی که از یو پی اس استفاده می شود عبارتند از: بیمارستان ها ، بانک ها ، ادارات ، و سازمان های مختلف که به برق دائمی نیاز دارند.
شرکت تولیدی صنعتی تکام با بیش از سه دهه تجربه در تولید
انواع یو پی اس، استابیلایزر، شارژ، اینورتر دارای کادری مجرب و با تجربه می باشد، و سه دهه تجربه در زمینه الکترونیک قدرت و تولید یو پی اس  را  به خود اختصاص داده است.

کاربرد یو پی اس ها

کاربرد دستگاه یو پی اس فقط به تامین برق مورد نیازلوازم خانگی خلاصه نمی‌ شود.بلکه اهمیت تامین و پایدار بودن انرژی در دستگاه‌های حساس سبب شده است، تا یو پی اس‌ ها در تجهیزات مختلف مانند: تجهیزات پزشکی و دیگر تجهیزات که درارتباط با امنیت و سلامتی مردم کاربرد دارد، کاربرد بسیاری داشته باشد. شاید حساس‌ ترین دستگاه‌های برقی دنیا را بتوانیم تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی معرفی کنیم زیرا با جان انسان ها سرو کار دارد. خاموشی و یا خرابی یکی از این دستگاه‌ها، زندگی و سلامت اشخاص زیادی را به خطر می اندازد.

از جهتی دیگر، قیمت این دستگاه‌ها بسیاربالا است و حساسیت بالایی به جریان برق دارند. و این نکته را باید همیشه در نظر گرفت. بهترین و مناسب ترین یو پی اس برای تجهیزات پزشکی، یو پی اس نوع دبل کانورژن یا آنلاین  است این مدل یو پی اس وظیفه تامین برق اضطراری، حذف نویز و نوسانات برق، افزایش کیفیت برق متناوب، تامین انرژی را دارد و ممانعت از ورود بار اضافی (جریان) به سیم‌ کشی را بر عهده دارد.

در انتخاب یو پی اس به این دلیل، ابتدا باید توان دستگاه‌های همیشه روشن و بسیار حساس را در نظربگیریم، زیرا که تمامی تجهیزات پزشکی، همواره به صورت یک سره کار نمی‌ کنند و در اکثر مواقع خاموش هستند.                
دیگر کاربرد دستگاه اضطراری برق یا یو پی اس که می‌ تواند زندگی اشخاص را نجات دهد، استفاده در آسانسور است.

به خاطرحساسیت بالای آسانسور، بهتر این است که از دستگاهی استفاده شود که در کمترین زمان، برق آسانسور را تامین کند. به همین دلیل بهترین یو پی اس برای آسانسور، یو پی اس لاین اینتراکتیو است. این نوع از یو پی اس‌ها، در کوتاه ترین زمان انرژی مورد نیاز آسانسور را تامین می کند و در هنگام اتصال جریان برق شهری، آسانسور را به این جریان متصل می‌کنند.    

 فایده اصلی یو پی اس برای کامپیوتر

• می تواند از طریق باتری، نیروی جایگزین را فراهم می آورد.
• از سخت افزارهای  مختلف برقی متصل به کامپیوتر محافظت می کند.
• سرو صدای زیاد ناشی از ضربه های برق را کاهش می دهد و جلوگیری از خرابی در اثر برق نامتناسب می کند.
• به دلیل دارا بودن تثبیت ولتاژ برق، انرژی الکتریکی یک نواخت را به کامپیوتر شما می رساند.
• یکی دیگر از فایده های مهم یو پی اس برای کامپیوتر، مانع از ورود نویزهای مخرب به سیستم می شود.
فایده اصلی یو پی اس برای کامپیوتریو پی اس ها قابلیت کار کردن در 24 ساعت را دارند؟
یو پی اس  کامپیوتر: وقتی مفید است که در محدوده زمانی مناسب به کار گرفته شود. به عبارت دیگر این دستگاه توانایی پشتیبانی 24 ساعته از سیستم کامپیوتری را ندارد. علت اصلی این مبحث، حساس بودن بخش اینورتر یو پی اس است. اگر یو پی اس هایی که اختصاصا برای کامپیوتر ساخته می شوند به مدت خیلی طولانی به کار گرفته شوند،عمرمفید باتری دستگاه کاهش پیدا می کند
یو پی اس ها به چند دسته تقسیم می شود:
یو پی اس آنلاین: کامل ترین نوع یک دستگاه یو پی اس می باشد. با توجه به حساسیت برخی مصرف کننده ها مثل سرور های حرفه ای، تجهیزات ابزار دقیق، تجهیزات آزمایشگاهی و بیمارستانی را شامل می شود و بهترین گزینه برای پشتیبانی است.
یو پی اس آفلاین: برای تجهیزاتی با قدرت پایین تر مناسب می باشد. تجهیزاتی مانند : رایانه های شخصی، دوربینهای مدار بسته، دستگاههای حضور و غیاب، دزدگیر و سیستمهای هوشمند مناسب است . یو پی اس های آفلاین در توان های پایین ساخته و تولید می شوند. این دستگاهها در برابر سایر مدلها و به خاطر مکانیزم ساده تر آن، در ابعاد کوچکتری ساخته می شوند که این کار باعث گرفتن فضای کم و استفاده راحت در منازل و ادارات میشود. این مدل دستگاه یو پی اس ارزان ترین نوع در میان مدلهای یکسان خود می باشد.                                           یو پی اس اینتراکتیو : این مدل یو پی اس از نظر تکنولوژی ساخت  و قیمت کمتر یو پی اس آنلاین  و بیشتر از یو پی اس آفلاین است، یو پی اس لاین اینتراکتیو به خاطر تکنولوژی ساخت ساده بسیار به صرفه هستند. یکی ازعیب های این مدل محدودیت توان آن است ، از این دستگاه برای مصارف اداری ، خانگی و صنعت استفاده می شود.    

مزایای (یو پی اس ها) عبارتند از:

- در مقایسه با ژنراتورها توانایی این را دارد که ابزارهای حیاتی را بهتر پشتیبانی کند.
- مصرف کنندگان نوع و اندازه یو پی اس را بسته به میزان برق مورد نیاز برای تامین یک دستگاه می توانند به راحتی انتخاب کنند.
- تعمیر و نگهداری یو پی اس در مقایسه با ژنراتورها ارزان‌تر و راحت‌تر است.

معایب (یو پی اس ها) عبارتند از:

- در راه اندازی وسایل سنگین به دلیل خالی شدن باتری یو پی اس ناتوان هستند.
- اگر از باتری‌های مرغوب استفاده نشود، ممکن است باتری‌ها در بازه زمانی کم تعویض شود.
- یو پی اس ها احتمال دارد نیاز به نصب حرفه ای توسط کارشناس داشته باشند.

باتری یو پی اس چیست؟

همانطور که بیان شد دستگاهای یو پی اس به منظور تامین برق مصرف کننده ها در زمان قطع برق شهر است ، ا باتری های یو پی اس که بیشتر از نوع باتری های قابل شارژ می باشند، زمان وصل بودن برق شهر توسط دستگاه یو پی اس شارژ می شود. شارژ باتری یو پی اس با اجزای تشکیل‌ دهنده آن فرق بسیاری دارد. و لازم به ذکر است که شارژ باتری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شارژر باتری باید به صورت هوشمندانه عملیات شارژ را انجام دهد تا از آسیب زدن به باتری جلوگیری شود. در مواقعی که به هر دلیلی برق شهر قطع می شود، یو پی اس ولتاژ باتری را به ولتاژ 230 ولت تبدیل می کند و مصرف کننده مورد نظر را تغذیه می کند. توجه داشته باشید که ظرفیت و نوع  باتری با توجه به شرایط آب و هوایی، شرایط فیزیکی، نوع مصرف کننده ها و میزان ذخیره انرژی الکتریکی مورد نیاز باید تعیین شود.

خرید باتری یو پی اس

قبل از خرید یو پی اس حتما باید به کاربرد آن توجه فرمایید، و برند و قیمت دستگاه را در نظر بگیرید که یک خرید عالی داشته باشید،برای سفارش و خرید یو پی اس به سایت شرکت تکام مراجعه فرمایید و با کارشناسان ما مشورت فرمایید.

شناخت انواع باتری یو پی اس یکی از مهم ترین نکته هایی است که شما قبل از خرید دستگاه یو پی اس باید در نظر بگیرید، باید بدانید که این باتری ها در مدل های مختلفی مثل نیکل کادمیوم، اسید سرب، لیتیومی و… ساخته می شوند.      

نگهداری باتری یو پی اس   

انواع باتری یو پی اس

1-  باتری های یو پی اس اسید سرب lead–acid)(LA))
2-  باتری های یوپی اس نیکل کادمیوم nickel–cadmium
3-  باتری ها یو پی اس لیتیومی lithium-ion
4- باتری یو پی اس سیلد اسید ژل
5- باتری سیلور آلكالین

نگهداری باتری یو پی اس

بعضی از باتری های یو پی اس، نیازی به نگهداری خاصی ندارند و یا به مراقبت های کمتری نیاز دارند. لازم است بدانید این باتری ها عمر بیشتری نسبت به بقیه باتری ها دارند و مزیت آنها شارژشدن باتری های بدون نیاز به نگهداری  بسیار سریعتر است.                                                                             نگهداری باتری یو پی اس      

فرق بین باتری یو پی اس با باتری خودرو

باتری‌های خودرو برای تخلیه عمیق و پشت سرهم طراحی نشده‌اند و در صورت قرار گرفتن در معرض این اتفاق، عمرآن‌ها کاهش پیدا می کند. در حالی که باتری های یو پی اس طوری طراحی شده اند که بارها و بارها تخلیه شوند و با توجه به این نکته نمی توان این دو را با هم جایگزین کرد. و باتری‌های
یو پی اس توانایی این را دارند تا 90 درصد بدون هیچ آسیبی تخلیه شوند، اما باتری‌های خودرو به طور معمول تا 5 درصد تخلیه می‌شوند.
فرق بین باتری یو پی اس با باتری خودرو

انتخاب یو پی اس مناسب برای کار شما

برای خرید یو پی اس، با مشورت از کارشناسان شرکت تکام بهترین انتخاب را انجام دهید، همان طور که گفته شد، بهتراست در ابتدا توان و قدرت مصرف دستگاه‌های خود را محاسبه کنید و یک یو پی اس با قدرت برابر یا توان بیشتررا خریداری کنید. از طرف دیگر، بسته به حساسیت بالای دستگاه‌های مصرف کننده، بهتراست یکی از انواع مختلف یو پی اس را انتخاب کنید. این مسئله مهم ، در سلامتی دستگاه‌ها و هزینه مصرفی شما تاثیر بسیارزیادی خواهد داشت. به طور مثال برای دستگاه‌های خانگی، خرید
یو پی اس آنلاین، باعث هدر رفتن هزینه شما خواهد شد.                                                                        

انتخاب یو پی اس مناسب برای دستگاه های گران قیمت

به جزدستگاه‌های پزشکی و آسانسور، دستگاه‌های برقی ومهم دیگری نیز وجود دارد که هنگام خرابی هزینه زیادی برای کاربران را در پی خواهند داشت. از این دسته دستگاه‌ها می‌ توانیم به خود پرداز، سیستم های اداری و سرورها اشاره کرد. استفاده از دستگاه یو پی اس برای این دستگاه‌ها سبب می‌شود تا علاوه بر حفظ عملکرد آنها ،عمرمفید این دستگاه نیز چند برابر شود. به همین دلیل، بهترین یو پی اس برای خود پرداز مدل اینتراکتیوراست.

خرید UPS

یکی  از معتبر ترین و مجهز ترین مرکز فروش یو پی اس در ایران گروه تولیدی صنعتی تکام می باشد هدف ما در گروه تولید تکام بهبود عملکرد سیستم های مختلف و همچنین بهبود عملکرد فعالیت های شما و دسترسی آسان و راحت به حفاظت الکتریکی توسط محصولات شرکت ما می باشد.                                                                 یو پی اس‌ ها از مهم‌ ترین و کاربردی‌ ترین تجهیزات الکتریکی محسوب می شوند. به همین دلیل در کلان ‌شهرهای بزرگ مانند تهران، که تنوع مشاغل و جمعیت زیادی در آن ها وجود دارد، ضرورت استفاده از یو پی اس‌ها بیشتر احساس می‌شود.

دستگاه یو پی اس در تهران

یو پی اس‌ها ازکاربردی ترین و برترین تجهیزات الکتریکی محسوب می شوند. از جمله جاهایی که بیشتر  از آن‌ها استفاده می شود، مانند: ادارات دولتی و سازمان‌های خصوصی، بانک‌ها و مؤسسات مالی، مراکز امنیتی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، مراکز پزشکی و زیبایی، و کارخانه ها و کارگاه‌های صنعتی اشاره کرد. به همین دلیل در ‌شهرهای بزرگ مانند تهران، که تنوع شغل ها و جمعیت زیاد است، ضروری بودن استفاده از یو پی اس‌ها بیشتر احساس می‌شود.

نکته‌ ای که برای انتخاب یو پی اس در تهران بسیار اهمیت دارد، این است که با توجه به تعداد بالای شرکت‌های ارائه‌ کننده یو پی اس در شهر تهران، مناسب‌ ترین گزینه را برای کار مورد نظر خود انتخاب کنید. در اینجاست که پشتیبانی و مشاوره های متخصصین  ما در حوزه یو پی اس، به شما کمک بسزایی می‌کند.برای کمک گرفتن از آنها به  قسمت تماس با ما سایت تکام مراجعه نمایید.          

فروش یو پی اس در تهران

شهربزرگ تهران، به‌ عنوان پر جمعیت‌ ترین شهر و پایتخت ایران است، و دارای بیشترین تنوع مشاغل می باشد و بستری مناسب برای رشد و توسعه اقتصاد کشور فراهم می‌آورد. با توجه به تعداد بسیار زیاد شهرک‌ های صنعتی، بیمارستان‌ها، مؤسسات مالی و ادارات مختلف، یو پی اس در تهران جزء ضروری ‌ترین تجهیزات است که شرکت تکام افتخار دارد ضمن ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب محصولات ، مناسب‌ ترین یو پی اس با کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.